דצמ 072012
 
4-980x400

בשנים האחרונות בישראל, גברה המודעות בתחום המגנטים לאירועים – ז'אנר המככב בחיי הלילה ובאירועים כגון; חתונות, בר מצוות ימי הולדת ונשפים. תמונות של משתתפי האירוע, תחומות במסגרת מעוצבת ע"י תוכנת מחשב, כאשר לרוב מצורף גם מלל קצר עם שמות בעלי האירוע והתאריך מודבקות על גבי מגנט, מקשטות כבר כמה שנים את המקררים של רובנו.

מאז שחדר לאופנה נושא המגנטים לאירועים ועלה הביקוש ללהיט, ניתן לראות יותר ויותר חברות העוסקות בתחום ומציעות את שירותיהן לכל סוגי האירועים. כמעט בכל אירוע היום ניתן להבחין בעמדה הכוללת מדפסת, מחשב נייד ועוד כמה כלים מקצועיים שמקנים לצלם את האפשרות לאחר סבב צילום קצר ליצור תמונות בזמן האירוע, לפרסמם על לוח "מתמגנט" ולאפשר למשתתפים לבחור את המגנט שעליו מופיעים וליהנות מהעובדה שהם זוכים לקחת מזכרת קטנה מהאירוע אליו הגיעו.

כידוע, חברות רבות מציעות כיום את שירותיהן בתחום המגנטים לאירועים, חלקן מקצועיות, חלקן חובבניות ולרוב המחירים בהתאם. כמובן שאיכות התמונה תלויה באיכות הציוד בו משתמשת החברה. חברה מקצועית לצילום ומגנטים לאירועים ככל הנראה רכשה ציוד מקצועי ויוקרתי יותר מאשר חברה או צלם חובבן שהלך על השקעה קטנה בציוד פשוט ובסיסי. לפי כך, ניתן לראות את הבדלי המחירים המוצעים לנו בשוק המגנטים לאירועים.

אז מה בעצם כולל ציוד ליצירת מגנטים לאירועים?

בראש ובראשונה והמובן מכל זו מצלמה. כמובן שמדובר במצלמה מקצועית SLR, בעלת גוף איכותי ועדשה מותאמת. אף חברה שמכבדת את עצמה לא תעשה שימוש במצלמה פחות טובה מזו. נוסף על כך כדי להפיק את התמונות יש להצטייד במדפסת איכותית, גם מדפסת הזרקת דיו תעשה את העבודה אך כפי שציינתי ככל שהציוד יותר מתקדם ואיכותי כך התוצר הסופי יראה יותר טוב וישמר לאורך זמן. ממומלץ להשתמש במדפסות של החברות המובילות כמו HP וCANON.

לאחר בחירת המדפסת צריך להתאים נייר עבור הדפסת התמונות. הנייר המוכר בתחום הינו נייר פוטו, שהינו נייר מבריק ומתאים להדפסת מגנטים לאירועים. גם בבחירת הנייר קיימים מאפיינים ואיכויות הדפסה שונות כאשר נייר פוטו סופר גלוסי טוב יותר מנייר פוטו רגיל ומי שירצה להשקיע יותר יוכל לבחור בנייר פוטו בציפוי משי שמעניק שכבת הגנה נוספת, שומר על הצבעים ועל איכות התמונה ומונע ממנה לדהות עם הזמן.

רבים מצלמי ומעצבי המגנטים לאירועים נוהגים להשתמש גם במכשיר למינציה העוטף את נייר הפוטו בשכבת מגן השומרת עליה לאורך זמן.

רוב העבודה נעשתה וכדי להשלים אותה יש להדביק את נייר הפוטו המצולם על גבי דפי מגנט דביקים הלא הם הבסיס ליצירה. ניתן לרכוש אותם בהתאם לגודל הדף וכמובן לפי מספר המגנטים. כדי ליצור מגנט מושלם ומדויק יש להיעזר בכלי נוסף והוא הגליוטינה – המאפשרת חיתוך נכון ומותאם לדפי המגנטים ואף תחסוך זמן בעת חיתוך קבוצות של 15-20 דפים במקביל.

מה בדבר הצלם?

רבים מצלמי המגנטים לאירועים ובעיקר החובבנים שבניהם, טוענים כי מה שחשוב יותר בצילום מגנטים לאירועים מאשר הציוד היא יצירת האווירה, כלומר צלם טוב למגנטים לאירועים יבחר את הרגעים הטובים ביותר לצילום התמונה ובכך יפיק תמונת מגנט שהמשתתף יזכור את האירוע בצורה הטובה והבלתי נשכחת ביותר.

לסיכום,

בישראל של השנים האחרונות בה הפקת אירוע בכל סדר גודל הפך לכאב ראש לא קטן, נוסף גם תחום המגנטים לאירועים שמביא איתו מגוון רב של אפשרויות וספקים וכפי שציינתי גם איכויות שונות. טווח המחירים הינו עצום ומביא איתו מאפיינים שונים שעלינו לקחת בחשבון. כשמגיעים לרגע שעלינו לבחור חברה למגנטים לאירועים, מומלץ להיפגש עם הצלם, לשאול אותו על איכות הציוד בו משתמש, לקחת דוגמא למגנט אפילו וגם לבדוק את הכימיה בנינו לצלם, הרי אחרי הכול אנו רוצים אירוע בלתי נשכח.

עדיין לא בטוחים? תעשו טובה השאירו פרטים ואנחנו נדאג שתצאו עם חיוך על הפנים!